ASUAN pomáha

Na základe našej vôle pomáhať ľuďom, ktorí to potrebujú, sme sa pred niekoľkými rokmi rozhodli podporovať aj občianske združenie Kiwanis Club Košice. Zlaté pravidlo tohto združenia znie: „Správaj sa k druhým tak, ako chceš, aby sa oni správali k tebe.“ My s ich myšlienkami nemôžeme nesúhlasiť, preto pravidelne a s radosťou podporujeme ich projekty.

Občianske združenie KIWANIS sa zaoberá troma veľkými projektmi, jedným z nich je Kiwanis bábika, ktorý beží už od roku 2006. Šitie týchto bábik realizuje v chránených dielňach, čím podporuje zamestnanosť hendikepovaných spoluobčanov. Klub KIWANIS od roku 2005 intenzívne podporuje tiež centrum pre deti a rodiny v ohrození Dorka. Projekt je najväčším spoločným projektom Nadácie DeDo – Solidarita s deťmi z detských domovov a Spoločnosti Úsmev ako dar a bol realizovaný zo súkromných zdrojov darcov. Ďalším z projektov je Eliminate, v rámci ktorého sa usiluje Kiwanis International spoločne s UNICEF obmedziť výskyt tetanu matiek a novorodencov v krajinách s nedostatočnou zdravotníckou starostlivosťou, v ktorých môžu byť deti infikované počas narodenia.

Okrem týchto projektov organizuje združenie KIWANIS pravidelné akcie pre Detskú Fakultnú Nemocnicu Košice, ktoré radi pravidelne podporujeme.

 

 

Deti teší každý rok oslava Mikuláša, ktorá sa, ako inak, nezaobíde bez darčekov a zábavného programu.

 

 

V máji tohto roku sme spoločnými silami pripravili pre hospitalizované deti zaujímavý a veselý program k ich sviatku MDD.

 

 

Každý jeden úsmev hospitalizovaného dieťaťa, ktorý sme vykúzlili, nás nesmierne teší. Je to dôvod, ktorý nás ženie vpred, dôvod, prečo chceme pomáhať.